Materiały dociepleniowe

Oferujemy szeroki wybór materiałów dociepleniowych, które służą zarówno do termoizolacji budynku od zewnątrz, jak i ocieplenia poddasz. W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko płyty styropianowe – fasadowe, fundamentowe, podłogowe i uniwersalne – ale także wełnę mineralną. Podczas zakupów nie zapomnij o doborze odpowiednich akcesoriów montażowych, między innymi kotew, kleju lub zaprawy klejącej, taśmy uszczelniającej oraz siatki podtynkowej.

Dobór materiałów termoizolacyjnych

Chętnie doradzimy ci, które z naszych produktów w naszym asortymencie sprawdzą się w przypadku Twojej inwestycji. Możesz też skorzystać z oferty kompletnych systemów dociepleń, w których wszystkie komponenty pochodzą od jednego producenta.

Prawidłowe zestawienie ze sobą materiałów termoizolacyjnych ma wpływ między innymi na trwałość warstwy docieplenia budynku i przede wszystkim jej skuteczność. Optymalnie dobrane oraz zamontowane komponenty pozwolą zapobiec stratom ciepła, co pozytywnie wpłynie na koszty związane z ogrzewaniem budynku. Dobra grubość izolacji natomiast wyeliminuje efekt przemarzania ścian, a w konsekwencji ich zawilgocenia oraz powstawania szkodliwej dla zdrowia pleśni.

IZOTERM

Polski producent styropianów oraz płyt izolacyjnych. W ofercie Izoterm znajdują się styropiany różnego zastosowania – fasadowe, podłogowe, płyty trudnozapalne. 

URSA

URSA to producent i dystrybutor najwyższej klasy materiałów do izolacji termicznej i akustycznej stosowanych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, usługowym i ogólnym. Ursa produkuje wełnę mineralną w różnych wersjach.

termPIR

TermPIR to marka płyt izolacyjnych PIR. Jej właścicielem jest krajowy lider w produkcji płyt warstwowych oraz izolacyjnych – Gór-Stal. Płyty PIR to nowoczesny, ekologiczny, lekki, latwy w montażu i obróbce materiał dociepleniowy o znacznie lepszych parametrach izolacyjnych niż wełna czy styropian.