Od zarania ludzkości dach spełniał przede wszystkim funkcję ochronną. Obecnie jednak dla każdego z nas jest rzeczą oczywistą, że dach jest czymś więcej, niż tylko częścią składową budynku. Jest on bodaj jednym z najbardziej sugestywnych środków wyrazu architektonicznej kreacji. Dachy nadają nie tylko oryginalny charakter poszczególnym budynkom, ale również wywierają wpływ na architekturę większych obiektów, wygląd ulicy, placu, osiedla, wreszcie kształtują wizerunek całych miejscowości, będąc tym samym elementem krajobrazotwórczym. Dachówka jest jednym z najstarszych i jednocześnie najbardziej nowoczesnych materiałów budowlanych. W nowoczesnej architekturze dachy pokryte dachówką przeżywają prawdziwy renesans. Naturalny wygląd, różnorodność i jakość tego materiału są dla projektantów, architektów i inwestorów równie przekonujące, jak jego wytrzymałość.

Firma BRAAS jest jednym z największych w Europie producentów materiałów pokryciowych na dachy. BRAAS to nie tylko wysokiej jakości dachówki cementowe, ale również system elementów potrzebnych do stworzenia dachu spadzistego. Dzięki szerokiej gamie oferowanych dachówek można swobodnie wybierać spośród rozmaitych modeli dachówek o różnorodnej kolorystyce. Materiały pokryciowe produkowane przez firmę BRAAS nadają się zarówno do renowacji dachów obiektów zabytkowych, jak i krycia nowych dachów we współczesnym budownictwie. Na wszystkie dachówki firma udziela 30-letniej gwarancji, która obejmuje również odporność na mróz.

Oto wybrane modele dachówek z bogatej oferty firmy:

Dachówki ceramiczne firmy CREATON, to jedyna w swoim rodzaju gama form i kolorów. Przeszło wiekową tradycję tego przedsiębiorstwa najkrócej można określić w słowach – dbałość o nowatorstwo i jakość potwierdzona 50-letnią gwarancją. Z bardzo bogatej oferty tej firmy najczęściej wybieranymi przez klientów są trzy wzory dachówek FUTURA, KERA-PFANNE oraz MAGNUM.

FUTURA to nowoczesna, wielkoformatowa dachówka o zmiennej podziałce, powstała w wyniku współpracy firmy CREATON z M.C. Ludowicim. W swej do perfekcji opanowanej formie i szczegółowo przemyślanej funkcji dachówka FUTURA stanowi produkt na miarę XXI wieku. Na 1m2 powierzchni dachu przypada zaledwie 10,6 dachówek.

KERA-PFANNE łączy w sobie harmonijny wygląd z idealnymi parametrami technicznymi oraz przekonującą efektywnością. Gładka, zamknięta powierzchnia chroni dachówkę przed porastaniem i zabrudzeniami. Równocześnie jest to jedna z najlżejszych dachówek na świecie: 1m2=38,5kg. Dodatkowym atutem jest barwienie jest na masie. KERA-PFANNE to idealna dachówka na każdy dach.

MAGNUM to pierwsza dachówka o takiej wielkości. Dzięki temu jest bardzo ekonomiczna – na ułożenie 1m2 dachu potrzeba zaledwie 8,5 sztuki, czyli niemal 50% mniej niż innych dachówek. MAGNUM to niezrównana jakość za niewygórowaną cenę.

WIEKOR to producent i dostawca dachówek ceramicznych, wśród których czołowe miejsce zajmuje dachówka „karpiówka”. Może ona być układana w dwojaki sposób: w łuskę lub koronkę. Karpiówki WIEKOR produkowane są w wielu różnorodnych wykrojach i kolorach. Oprócz tego w ofercie firmy znajdują się dachówki zakładkowe, z których największym zainteresowaniem cieszy się dachówka RENESANSOWA.

Dachówki WIEKOR chronią i zdobią połacie dachowe zarówno nowoczesnych budynków, jak i obiektów zabytkowych, a system WIEKOR gwarantuje wieloletnią trwałość i estetykę, czego potwierdzeniem jest 30-letnia gwarancja.

Z bogatej oferty firmy RÓBEN największe powodzenie u klientów ma dachówka średzka falista. Jest ona dostępna w kilku kolorach.

RUPPCERAMIKA to przedsiębiorstwo aktywnej na całym świecie grupy Lafarge Roofing. Ruppceramika to jakość w każdym szczególe. Staranne przygotowanie surowca (gliny) oraz wysoka precyzja gwarantują optymalne właściwości produktu. Na ofertę firmy składa się program klasyczny oraz ekskluzywny. Program klasyczny to dachówki produkowane w kraju, natomiast na program ekskluzywny składają się dachówki i akcesoria importowane z Niemiec. Największym powodzeniem u klientów cieszą się dwa wzory dachówek: SIRIUS i MARS.

Dachówka SIRIUS jest modelem o nieprzemi-jającym pięknie, stworzonym dla dachów o małym i średnim nachyleniu. Może być też z powodzeniem układana na dachach stromych. Silnie wyprofilowane i szczelne zamki bezpiecznie odprowadzają wodę z dachówki.

MARS jest najstarszą znaną dachówką tłoczoną, nazywaną również dachówką falsową z podwójnym wytłoczeniem. Ma ona historyczną tradycję – niejednokrotnie spotkać ją można w historycznym budownictwie miejskim i wiejs-kim. Mars ma oczywiście podwójne zamki dla większej pewności szczelnego pokrycia powierzchni dachu.

MEYER-HOLSEN (Niemcy) to dachówka dla najbardziej wymagających klientów. Niespotykane parametry techniczne tego produktu tj.:

Na rynku Niemieckim jest to dachówka uznawana za jedną z najlepszych.

Dachówki w zależności od modelu wykonywane są w różnych kolorach od naturalnej po przebogatą kolekcję glazur „Marcato”. Pokrywane są angobami, angobami krystalicznymi, glazurami oraz stosuje się w wybranych modelach wypalanie redukcyjne (podwójny wypał).

Wyjątkowe zasoby surowca do produkcji dachówki, pozwoliły na wyeliminowanie dodawania do gliny różnych dodatków powszechnie stosowanych prze innych producentów. Dzięki takiej glinie dachówki MEYER-HOLSEN należą do ścisłej czołówki w zakresie jakości i trwałości.

Galeria zdjęć

[nggallery id=”1″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *